Genymotion Klasör Paylaşımı ve Google Play Api Yüklemesi

Genymotion ve Klasör Paylaşımı

Bildiğiniz gibi Genymotion, Android Emülatör’ünün yavaş olmasından dolayı çok kullanılan ve emülatörler arasında en hızlı çalışan Oracle Virtual Box tabanlı bir uygulamadır. Android uygulamalarınızı Genymotion ile yüksek hızlarda test edebilirsiniz.

Genymotionhttps://shop.genymotion.com/index.php?controller=order-opc

Gelelim bilgisayar üzerindeki bir dosya veya klasörü Genymotion ile paylaşmaya. Bunun için Oracle VM Virtual Box’ı açarak GM .. ile başlayan sanal makinemize sağ tık -> Ayarlar -> Paylaşılan Klasörler diyerek sağ taraftaki artı klasör butonuna basıp yeni klasör ve dosyaları ekliyoruz. “Otomatik bağla” ya da tik işareti attıktan sonra Oracle VM Virtual Box’ı kapatıyoruz. Genymotion’u açıyoruz ve uygulamalar -> File Manager diyoruz. Daha sonra menü -> Settings -> General Settings  -> Access Mode -> Root Access Mode yolunu izliyoruz ve karşımıza bir ekran geliyor. Bu ekrandan “Remember choise forever” dedikten sonra File Manager’ı tamamen kapatıp tekrar açıyoruz. “/mnt/shared/” klasörü altında paylaşılan dosyaları bulabilirsiniz.

Bu videonunda sizlere yardımcı olmasını umuyorum.

Genymotion Google Play Api

Google Play Api için sanal cihazınıza uygun olan eklentiyi http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps adresinden indirerek çalışmakta olan sanal makinenizin ekranına direk atınız. Daha sonra yüklemenin tamamlandığını ve sanal makinenizi yeniden başlatmanızı isteyecektir. Kapatıp tekrar açtığınızda bazı uygulama çalışma hatalarını verecektir ama korkmayın. Açıldıktan sonra uygulamalar kendini güncelleyecektir. Google hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Google Play’e uygulamalar kısmından girebilirsiniz.

Bu konuyla da ilgili bir video paylaşıyorum. Kolaylıklar dilerim.