Kendi Yazı Tipinizi Yaratın !

Evet. Bu yazımızda YourFont adlı siteyi inceleyeceğiz.

Öncelikle amacını söylemek gerekirse, başlıkta da yazdığı gibi kendi el yazınızı font yaparak grafik tasarımlarınız da, imzanız olarak veyahut herhangi dokümanınızda  kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise çok basit;

1- ilk olarak siteye girip yapın ve “Print template” bölümüne girerek seçtiğiniz bir şablonu yazıcıdan direk çıkartın veya herhangi bir kırtasiyeden çıkartın.

2- daha sonra “complete template” aşamasına geleceksiniz. bu kısmı es geçebilirsiniz. sadece size sürecin nasıl geçeceğini anlatmakta.

3- üçüncü aşamada “scan & save template” bölümüne geleceksiniz. bu kısımda yazdırdığınız ve boşlukları el yazınız ile doldurduğunuz kağıdınızı bilgisayar ortamına geçirmiş olmanız gerekmekte. bu işlemi scanner yani tarayıcı yardımıyla yaptıktan sonra bu bölümden upload ediyoruz.

4- şablonumuzun yüklendiğini onaylayarak devam ediyoruz.

5- font’unuzu ön izleme yaparak görüntülüyorsunuz.

6- ve font hazır. artık indirebilirsiniz.

7- bu kısımda ise font’unuzun nasıl kurulacağı hakkında bilgi verilmektedir. lafı fazla uzatmadan font dosyanızı sistemin kurulu olduğu dizine girip “windows/fonts/” klasörü içine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

 

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.

Enjoy yourself

Korhan ÖZBEK

Bir cevap yazın