Nemrut Turunda Dördüncü ve Son Gün

nemrut-4-623x340

Yine rahat rahat uyumuştuk 8’e kadar filan. Kahvaltı vs derken ayrılık vakti gelmişti artık Tepehan’dan da turdan da. Rahat oluşumuzdan yolda geze geze keyfini çıkarta çıkarta inişimizi yapıyorduk. Yol üzerinde çay bahçesinde oturup çayımızı içtikten sonra inişimizi yaptık. Şiro çayına varmıştık herkes çaya girerken bakmak olmazdı. Bizde dalıverdik çaya.

Su keyfimiz sona erdikten sonra bastık yine pedallara. Tırmanış yeni başlıyordu. Taa Kubbe dağına kadar tırmanış yaptık yine. Her şey bir yana da indiğin yeri çıkması bisikletli adama koyuyor bence. Yorucu bir tırmanışın ardından Kubbe’deydik ve yemeğimiz buraya gelmişti. Yedik yemeğimizi ilaç gibi geldi gerçekten. Asıl keyif Kubbe’den inişti diyebilirim. Malatya ayağımızın altındaydı artık. O yokuşları çıkarken zorlanan bizler şimdi 70-80 km ile iniyorduk ki bundan gerçekten haz alıyordum.

Turu üniversite kamp alanında noktaladık. Unutulmayacak 4 gün geçirdik, birçok dostlarla tanıştık ki bunlar unutulmayacak, dostluğumuzun devam edeceği insanlar. Kısaca felekten 4 gün çaldık iyi ki de çalmışız. Yapılan sohbetler kurulan bağlar gezip görülen yerler hepsine değdi.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir cevap yazın