Bir Paraşütlü Gördüm Kayseri’de…

Untitled_Panorama1 copy

Kayseri’de yamaç paraşütü … Tamam ilk başta garipti bunu üniversitenin ilk senesinde aşmak için çabalamış ve yıkmıştım bu tabuyu. İlginçtir bundan önceki sene yapılan yarışma şenliğini nasıl olmuşsa görmemişim. Gerçi ilk seneme dair hatırladığım tek şey okuldaki sıkıcı dersler, saçma notlandırma sistemi ve yurt hayatını tanımış biri olarak zamanının çoğunu diziye ayıran bir kişiliğim olduğuydu.

Her neyse böyle bir şeyin olduğunu duyan ben ki fotoğrafçı kişiliğim oldukça ağır bastığı bir zamanda gitmemek olmazdı. Zor bela zaman bulabildiğim 25 Ağustos pazar günü çok değerli bir abimiz ile düştük yollara. Dağın yolu dönembeçli ve mıcırlı bir yoldu. Dağ yolu deyip geçtim zaten bende. Zirveye vardık, ülkemizde kullanmayı sevdiğimiz oysa kelime anlamını tam karşılamayan “Seyir Terası” bizi karşıladı. Kısa bir bekleyişin ardından paraşütçüler hazırlandı ve atlamaya başladır. Sanıyorum bu iyi birşeydir ki paraşütçülerin koşmalarına hiç gerek yok Ali Dağında. 2 adım attıklarında zaten havada kalabiliyorlar.

İlk başta 1-2 derken aradan 20 dakika geçtiğinde havada 15-20 sporcu atlamıştı. O güne kadar hep düşünürdüm bu yarışmalar neye göre. Öğrendiğime göre farklı kategoriler mevcut. Örneğin belirlenmiş bir noktaya yolu en çok uzatarak ulaşmak, havada en uzun süre kalmak gibi.

Güzel bir seyir oldu, değerli abimiz ile sohbette hoştu. Birkaç güzel kare de yakaladım.

Bir cevap yazın